Praca w domu – czy warto

Według przeprowadzonych badań poprzez firmę Sedlak&Sedlak około 40 % osób zamieszkujących  nasz kraj chętnie zgodziłoby się przyjąć pracę w trybie pracy zdalnej czy również pracy w systemie pracy nakładczej. Określenie telepracownik zainicjował amerykański fizyk  w dobie kryzysu paliwowego. Od tamtej pory praca nakładcza i praca zdalna osiąga na poszanowaniu nie tylko firm, które mają swoją siedzibę w USA, ale też firm, z całego świata.

Telepraca z uwagi na swoje wykorzystanie może być spełniana w odmiennych  miejscach, na ogół jest to mieszkanie  pracownika. A wykonywana praca jest przekazywana drogą elektroniczną.

Pracodawca ma trwały współpraca z pracownikiem dzięki np. telekonferencje, czat, mailing lub inne formy teleinformatyczne.

Praca zdalna zyskuje na poparciu w branżach, w których w dużej mierze jest stosowana wiedza, są to np. tłumacz, informatyk, księgowy. W dobie XX coraz to więcej uwagi przypisuje się tego rodzaju pracy. A z dnia na dzień, z godziny na godzinę praca zdalna staje się co chwila z większym natężeniem atrakcyjna za swoją elastyczność.

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *